Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Wkładki mentolowe do aromatyzowania papierosów - na przeciw zakazom Unii Europejskiej!
18.jpg

Dla dużej grupy osób palenie papierosów to czynność odprężająca – swojego rodzaju rytuał, który niekoniecznie wiążę się z przykrą, nałogową koniecznością, a właśnie jest przyjemnością samą w sobie. Papierosy mentolowe były najlepszym wyborem dla wielu osób, pozwalały cieszyć się wyjątkowym smakiem. W maju 2020 wycofano je ze sprzedaży z myślą, że dzięki temu spadnie ilość palaczy, zwłaszcza tych najmłodszych. Czy tak się stało? W większości przypadków nie. Natomiast stworzyło to przestrzeń dla nowych rozwiązań! Nie musisz być skazany na bezsmakowy tytoń do końca życia! Opowiadamy co było powodem usunięcia smakowych wyrobów tytoniowych ze sklepów i jak działają wkładki mentolowe do aromatyzowania papierosów, które z powodzeniem je zastępują.

Dlaczego wycofano papierosy mentolowe?

Papierosy mentolowe, a także te w innych smakach, były najczęściej wybierane przez młode osoby, dopiero rozpoczynające palenie. Decyzja o ich wycofaniu ze sprzedaży podyktowana była troską o zdrowie młodych, miało to zniechęcić do sięgania po papierosy tradycyjne. Dużą rolę odegrał w tym fakt, że w mentolowych papierosach powstaje więcej rakotwórczych substancji smolistych. Sztuczne aromaty połączone z wysoką temperaturą, tworzą kolejne związki chemiczne, wdychane przez palaczy, których nie ma w zwykłych papierosach. Dodatkowo paląc takie wyroby, trudno określić dokładną ilość wdychanej nikotyny. Jednak ze względu na przyjemny, miętowy aromat wielu osobom wydawało się, że są one przeciwnie bezpieczniejsze. Papierosami o przyjemnym smaku zaciągamy się mocniej. Niektóre osoby są zdania, że tego typu wyroby są bardziej uzależniające.

Usunięcie ze sprzedaży mentolowych papierosów było kolejnym krokiem Unii Europejskiej w walce z uzależnieniami. Już w 2016 roku zaprzestano sprzedaży innych smaków papierosów, które przyczyniały się do wcześniejszych kontaktów młodych ludzi, w tym nastolatków, z nikotyną.

Gdzie kupić mentolowe papierosy?

Papierosów mentolowych nie da się już nigdzie legalnie kupić. Czy to zlikwidowało na nie popyt? Oczywiście, że nie, a wręcz przeciwnie! Stworzyło to jedynie sytuację, w której niedoświadczeni palacze sięgają po nieprzebadane produkty z wątpliwych źródeł o większej szkodliwości dla organizmu. Pamiętaj, by nigdy nie kupować papierosów na czarnym rynku, ponieważ nie masz żadnej kontroli i wiedzy o tym, co faktycznie zostało umieszczone w środku. Papierosy dopuszczone do sprzedaży w sklepach przeszły odpowiednie badania i testy, mające potwierdzić ich skład i określić dokładną zawartość różnych substancji.

Jeśli jednak tęsknisz za smakiem mentolowego tytoniu, dobrą alternatywą dla niego są e- papierosy, wykorzystujące liquidy w różnorodnych smakach lub wkładki aromatyzujące. Te drugie to doskonały wybór dla tych, którzy potrzebują dymu klasycznego papierosa, aby zaspokoić swój głód nikotynowy.

Jak zrobić mentolowe papierosy? Smakowe kulki przychodzą z pomocą!

Mentolowe papierosy można zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest użycie smakowych kulek. Na pewno spotkaliście się ze smakowymi wariantami, w których aromat uzyskiwało się, poprzez naciśnięcie umieszczonej w filtrze kapsułki. Dzięki temu mając jedną paczkę, można było decydować, czy tym razem zapalić zwykłego, czy smakowego papierosa. 

Kulki smakowe Mr.Blast możecie sprawdzić pod adresem https://mrblastclub.pl/kategoria/kapsulki

Tak samo działają nasze kulki, które możesz umieścić w wyrobach dowolnej marki. Wystarczy, że dołączonym do kulek patyczkiem zrobisz kanalik w filtrze, a następnie na odpowiedniej głębokości umieścisz smakową kulkę. To szybki i bardzo prosty sposób na uzyskanie mentolowych papierosów. Kapsułki możesz zabrać ze sobą w dowolne miejsce, zajmują niewiele miejsca, są sprzedawane w poręcznym opakowaniu i kosztują naprawdę niewiele. W sprzedaży posiadamy także bardziej zaawansowane aplikatory do smakowych kulek, w sam raz dla tych, którzy regularnie używają tego typu urozmaicenia.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko mentolowe kulki, ale także brzoskwiniowe, porzeczkowe i wiele innych, dzięki którym Twoje papierosy codziennie mogą smakować inaczej! Dla niezdecydowanych mamy nawet opakowania kulek z mixem smaków.

Wkłady mentolowe do papierosów – jak używać?

Innym sposobem na nadanie smaku zwykłym papierosom są wkłady mentolowe. Są to aromatyzowane listki, które należy umieścić w świeżo otwartej paczce, intensywny aromat szybko przenika do wnętrza. Ich działanie jest wyjątkowo skuteczne i już pół godziny po włożeniu kartki do opakowania papierosów, możesz cieszyć się ich wyjątkowym, miętowym smakiem. Wkładki mentolowe są ekonomicznym i łatwo dostępnym rozwiązaniem. W naszym sklepie możesz zamówić wkładki zarówno o smaku klasycznej Spearmint, jak i Ice Mint, które nadadzą jeszcze większej świeżości i orzeźwiającego aromatu Twoim papierosom.

Karty aromatyzujące Golden Filter Menthol PREMIUM Copy

Karty aromatyzujące Golden Filter Menthol PREMIUM Copy


Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z samodzielnym aromatyzowaniem swoich papierosów, możesz zamawiać pojedyncze wkładki, dzięki którym szybko przekonasz się, jaki smak jest dla Ciebie odpowiedni, bez marnowania pieniędzy. Działają one szybko, skutecznie, a ich aplikacja jest jeszcze prostsza niż w przypadku smakowych kulek.

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl