Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Jak zrobić papierosy smakowe?
24.jpg

Nie każdy przepada za tradycyjnym smakiem tytoniu. Ostatecznie jednak w paleniu chodzi o przyjemność - warto więc zastanowić się nad tym, jakie mamy możliwości. Aromatyzowanie tytoniu jest bardzo popularne wśród miłośników wyrobów tytoniowych. Jak zrobić papierosy smakowe?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, jak nadać tytoniowi swój ulubiony aromat. Niektórzy są zwolennikami klasycznych wariantów smakowych kojarzonych z papierosami - jak czekolada czy kawa. Często jednak palacze podążają w kierunku bardziej nietypowych, owocowych czy miętowych aromatów. Koniec końców, jeśli coś jest w stanie zwiększyć frajdę z palenia - z pewnością są to papierosy smakowe. Jak zrobić je w domowych warunkach?

Papierosy smakowe - jak zrobić tytoń o określonym aromacie?

Na rynku do niedawna można było znaleźć papierosy z aromatem lub tytoń nasączony specjalnym olejkiem. Teraz jednak - z powodu regulacji prawnych - rozwiązanie to nie jest już dostępne.

Jedyną możliwą opcją kupna gotowego tytoniu z aromatem są te aromatyzowane naturalnie. Za pośrednictwem wędzenia czy innych zabiegów przygotowawczych. Niedostępne są jednak typowe papierosy smakowe. Jak zrobić je w warunkach domowych, aby móc cieszyć się smakiem owoców czy mięty?

Jak zrobić papierosy smakowe przy użyciu specjalnych akcesoriów?

Jesteśmy jednym z liderów na rynku akcesoriów do artykułów tytoniowych. Jak zrobić papierosy smakowe w ich wykorzystaniem? To zależy od konkretnego produktu. Na rynku możemy spotkać się z trzema głównymi możliwościami, którymi są:

  • Kulki smakowe do papierosów - sprawdź TUTAJ.
  • Karty aromatyzujące do papierosów - sprawdź TUTAJ.
  • Olejki aromatyzujące, dołączane do tytoniu do skręcania papierosów.

Każde z powyższych akcesoriów działa na nieco innych zasadach, w związku z czym ich aplikacja również będzie wyglądać inaczej.

Kulki smakowe do papierosów - jak działają?

Kulki smakowe do papierosów są bardzo popularnym rozwiązaniem. Przede wszystkim ze względu na to, że kiedyś papierosy “klikane” cieszyły się ogromnym uznaniem wśród amatorów palenia. Kulki smakowe do papierosów umieszczamy w filtrze, wsuwając je przez wycięty otwór. Najłatwiej będzie go zrobić samodzielnie - istnieją jednak specjalne filtry, które umożliwiają dołączenie kulek smakowych do papierosów bez konieczności nacinania czy naruszania filterka. Podczas palenia rozgniatamy kuleczkę, a filtr nasiąka aromatem. Dzięki temu smak jest wyjątkowo intensywny.

Karty aromatyzujące do papierosów - czy opłaca się ich używać?

Karty aromatyzujące do papierosów to niewielkie skrawki papieru, nasączone substancją aromatyzującą. Umieszczamy je w paczce z tytoniem lub papierosami i zamykamy, aby tytoń mógł nasiąknąć aromatem. W zależności od jego mocy - czas oczekiwania na efekty może być różny. Najczęściej jednak wystarczy pozostawić karty aromatyzujące do papierosów w opakowaniu na czas około godziny. Potem będziemy mogli cieszyć się swoim ulubionym aromatem

Aromatyzowanie tytoniu przy użyciu specjalnego olejku

Najmniej popularnym rozwiązaniem jest aromatyzowanie tytoniu za pomocą specjalnego olejku. Najczęściej można się z tym spotkać w przypadku tytoniu przeznaczonego do skręcania. W odróżnieniu od klasycznego - jest on pocięty w dłuższe paski i nieco wygodniejszy. Nadaje mu to plastyczności, dzięki czemu samo skręcanie staje się dużo łatwiejsze. Aromatyzowanie tytoniu olejkiem odbywa się poprzez aplikację kilku mililitrów do paczki tytoniu i zamknięcie jej. Po kilkunastu minutach tytoń nasiąka aromatem, a my możemy cieszyć się ulubionym smakiem papierosa.

Co zrobić, żeby papieros był smakowy przez długi czas?

Aromatyzowanie tytoniu ma jednak swoje ograniczenia - przynajmniej w przypadku kart i olejków aromatyzujących. Polega ono na wietrzeniu aromatu. Aby je powstrzymać, warto zainwestować w specjalne, hermetyczne pudełko lub opakowanie na papierosy. Dzięki temu będą one utrzymywać intensywny aromat nawet przez bardzo długi czas. Jedynym akcesorium, które nie posiada tej niedogodności, są kulki smakowe do papierosów.

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl