Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Jak skręcić papierosa? Poradnik!
40.jpg

Jeśli nie wiecie, jak samodzielnie skręcić papierosa, to ten poradnik jest dla Was. Chętnie Wam pomożemy w tym wyzwaniu!

Czym są bletki?

Pewnie część osób pierwszy raz słyszy nazwę "bletka". To nic innego, jak bibułki do papierosów. Mają one dość długą historię, ponieważ po raz pierwszy wyprodukowane zostały ponad 300 lat temu przez firmę, która istnieje do dziś. W przeszłości bletki używane były do robienia skrętów z marihuany. Stały się one niejako jej najważniejszymi symbolami. Teraz, za pomocą bibułek, składa się zwykłe papierosy lub skręty z suszu CBD. Ciekawym wyborem stały się bletki OCB, które są cieńsze i wolno się spalają, w przeciwieństwie do poprzednich, kiedy po sesji ze skrętem z bibułki nie pozostawał nawet najmniejszy ślad. Jak więc skręcić papierosa z bletki?

Jak skręcać papierosa - odpowiednie akcesoria

Najważniejszym punktem każdego działania jest plan oraz dobór odpowiednich narzędzi. Nie inaczej jest w przypadku skręcania papierosów. W naszym sklepie znajdziecie mnóstwo akcesoriów, które Wam w tym pomogą. Pierwszą rzeczą, w jaką musicie się zaopatrzyć, jest specjalna nabijarka do gilz. To w nią będziecie wkładać bibułki, które również są wymaganym elementem. Możecie zdecydować się na wersje z filtrami lub bez – wybór należy do Was. My jednak polecamy takie, które zawierają filtry, ponieważ jest to bezpieczniejsze. Ostatnim elementem jest susz konopny. W naszym sklepie znajdziecie wiele rodzajów, w tym aromaty cytrynowe, truskawkowe lub naturalne. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. W następnym kroku pokażemy Wam, jak dobrze skręcić papierosa.

Jak dobrze skręcić papierosa w kilku krokach

Maszynka do skręcania papierosów to często „must have”. Dzięki niej praca będzie o wiele łatwiejsza. Produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze i każdy z pewnością nauczy się z niego korzystać. Urządzenie sprawi, że papierosy zostaną skręcone szybko i bez większych problemów. Wystarczy spokojnie usiąść i zapoznać się z działaniem nabijarki do gilz. Jak więc krok po kroku skręcić dobrego papierosa? Można to zrobić w kilku bardzo prostych krokach:

 1. Podnieście górną część maszynki, aby ją otworzyć.
 2. Włóżcie filtr od papierosa.
 3. Równomiernie rozłóżcie susz na środku nabijarki.
 4. Zamknijcie maszynkę, mocno ją przyciskając, a następnie zacznijcie lekko nią obracać. Dzięki temu tytoń zostanie dobrze ubity.
 5. Zwilżcie śliną brzeg bibułki, żeby klej mógł zacząć działać.
 6. Wsuńcie delikatnie bletkę do maszynki (pierwsze próby mogą być nieudane, dlatego trzeba przez chwilę nad tym popracować).
 7. Przeciągnijcie maszynkę w swoją stronę.

Twój papieros z suszem konopnym jest już gotowy i możesz się nim delektować.

Jak skręcić papierosa ręcznie

Niektórzy nie lubią jednak pracować z maszynką do skręcania papierosów. W tym przypadku potrzeba tylko suszu oraz kilku bletek. Na jednym końcu bibułki umieszcza się filtr, na jej środku zaś odrobinę suszu. Trzeba pamiętać, żeby kleisty brzeg był skierowany ku górze. Wybór odpowiedniej ilości składnika można wyćwiczyć metodą prób i błędów. Jeśli będzie go za dużo, skręt się zniszczy, jeśli za mało, będzie czuć niedosyt. Następnym krokiem jest rolowanie. Należy robić to z wyczuciem. Po kilku manewrach uzyska się odpowiedni kształt. Na sam koniec trzeba zwilżyć krawędź bletki i połączyć ze sobą końcówki. Nad tym, by papieros wyglądał idealnie trzeba popracować.

Mamy nadzieję, że dzięki poradom dotyczącym skręcania papierosa z użyciem bletki, szybko osiągniecie sukces. Warto eksperymentować z zapachami suszu, ponieważ sprawi to, że będzie dopasowany do indywidualnych preferencji.

Problemy przy skręcaniu papierosa

Wbrew pozorom proces skręcania papierosów nie jest zbyt trudny. Warto jednak zapobiec kilku błędom. Problematyczne przy dobrze wykonywanej czynności mogą być:

 • pośpiech,
 • użycie zbyt dużej siły,
 • za dużo lub za mało suszu,
 • nałożenie suszu na złą stronę bletki,
 • szybkie poddawanie się po nieudanej próbie.
Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl