Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Jak skręcać papierosy maszynką? Poradnik!
4.jpg

Jak skręcać papierosy maszynką?

Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, jak zrobić papierosa maszynką. Proces ten jest prosty, jednak na początku może przysparzać kilku problemów.

Krok 1. Nałożenie tytoniu do walca

Rolki papierosowe mają dwie pozycje: górną i dolną. Dolna otwiera mechanizm, aby załadować tytoń. Do uzyskania pozycji dolnej należy nacisnąć jedną z szyn i przesunąć ją w dół, do momentu usłyszenia kliknięcia. Tylko jedna z szyn pozwala na zmianę pozycji, druga jest zablokowana, dlatego też nie próbuj jej szarpać, aby nie złamać rolki. Następnie należy umieścić filtr na jednym końcu wałka i przesunąć go na koniec boku. Staraj się nie pozostawić szczeliny pomiędzy filtrem a krawędzią rolki, aby nie skracać papierosa. Używanie filtra nie jest obowiązkowe, jednak służy on do odfiltrowania szkodliwych substancji pochodzących z tytoniu, dlatego też zaleca się go z uwagi na Twoje zdrowie.

Krok 2. Uzupełnienie rolki tytoniem

Wypełnij nim rolkę, jednak nie przekraczaj szyn, aby nie przepakować papierosa. Ustalenie odpowiedniej ilości tytoniu wymaga kilku prób. Tytoń należy rozmieścić równomiernie, gdyż skoncentrowanie go w różnych obszarach może spowodować rozerwanie papieru rolkowego. Krok ten kończymy naciśnięciem rolki w górnym położeniu, co zamyka walec z tytoniem. Resztki wydostającego tytoniu należy usunąć. Jeśli chcesz sprawdzić, jak duży będzie Twój papieros, spójrz na bok zwijacza i zawartość tytoniu w komorze. W celu ewentualnego skorygowania otwórz jeszcze raz rolkę i dostosuj ilość substancji.

Krok 3. Rolowanie papieru

Rolkę należy trzymać obiema rękami, umieść ją pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Musisz jednocześnie przesunąć kciukami w dół, a palcami wskazującymi w górę wykonując obrót o 360 stopni, aby zacieśnić tytoń. Niezbędne jest używanie obu palców, gdyż przewinięcie tylko z jednej strony spowoduje, że papieros będzie nierówny i zbyt ciasny. Następnie pasek papieru rolkowego umieść pomiędzy dwoma szynami w górnej części rolki i dociśnij, umożliwiając szynom złapanie go podczas zwijania. Pasek taśmy samoprzylepnej pozostaw skierowany do siebie, zamykając w ten sposób papieros. Powtarzaj ruch z kciukiem i palcem wskazującym, powodujący wsuwanie się papieru do rolki aż do momentu, gdy będzie wystawał pasek kleju. Aby papier rolkowy złapał się podczas toczenia, będziesz potrzebował kilku prób na początku. W przypadku zacinania się papieru należy go wyciągnąć i zresetować maszynkę. Następnie poliż pasek z klejem lub zwilż go mokrymi palcami i obróć rolkę tak, aby pasek przylegał do reszty papierosa. Klej pod wpływem wilgoci staje się aktywny i uszczelni papierosa. Teraz wystarczy nacisnąć rolkę z powrotem w dół i otworzyć komorę, aby wyjąć gotowy produkt. W tym celu należy odwrócić rolkę do góry nogami.

Problemy, które możesz napotkać przy zwijaniu papierosów:

Jeśli już wiesz, jak zrobić papierosa maszynką, poniżej przedstawiamy problemy, które możesz napotkać na początku przygody ze skręcaniem:

  • Pusta przestrzeń przed filtrem lub zbyt luźno upakowany tytoń. W tej sytuacji upewnij się, że nałożyłeś wystarczającą ilość tytoniu. Jeśli jest ona zbyt mała, musisz uzupełnić go do uzyskania idealnej gęstości papierosa i wyeliminowaniu luki.
  • Zbyt luźno lub zbyt ciasno zapakowany papieros. Po kilku próbach szybko zorientujesz się, ile tytoniu trzeba załadować, aby problem nie występował.
  • Gilza papierosowa rwie się podczas wstrzykiwania. Problem ten wskazuje również na fakt umieszczenia zbyt dużej ilości wypełnienia, lub nierównomiernego rozprowadzenia w komorze.
  • Gilza nie pozostaje na skręcarce lub jest odpychana podczas wtrysku. Wówczas należy oczyścić obszar wokół końcówki automatu, gdyż nadmiar tytoniu lub inne zanieczyszczenia spowodują, że maszyna nie będzie w stanie uchwycić końca gilzy.


Proces zwijania papierosów nie jest skomplikowany, ale wymaga wprawy i wyczucia, ile tytoniu należy używać za każdym razem. Stosując powyższe wskazówki szybko nauczysz się, jak kręcić papierosy maszynką oraz będziesz mógł wykonywać ładne i równomiernie zapakowane papierosy.

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl